جنسیس G80 مدل ۲۰۱۷ رونمایی شد

جنسیس G80

طی این هفته، شرکت هیوندای از خودروی سدان لوکس جنسیس G80 رونمایی کرد. جنسیس G80 را باید جایگزینی برای هیوندای جنسیس سدان دانست؛ این خودرو نخستین مدلی است که با برند مستقل جنسیس عرضه خواهد شد. البته با وجود این که هیوندای تصمیم به تفکیک برند جنسیس از هیوندای گرفته است، اما فروش محصولات جنسیس همچنان از طریق نمایندگی‌های فروش هیوندای انجام خواهد شد.

برای معرفی هرچه بیشتر جنسیس G80 با مگناویس همراه باشید.

با این که قبلا نیز تصاویری از این مدل منتشر شده بود، اما در جدیدترین رونمایی صورت گرفته از جنسیس G80، هیوندای دو نکته‌ی بسیار مهم در مورد این خودرو اعلام کرده است؛ وجود پیشرانه‌ی ۳.۳ لیتری بنزینی مجهز به توربوشارژر و دیگری تولید مدل اسپرتی از این خودرو با نام G80 Sport است.

جنسیس G80

پیشرانه‌ی ۳.۳ شش سیلندر وی شکل مجهز به توربوشارژر که در مدل G80 به کار خواهد رفت، پیش از این برای مدل بزرگتر و لوکس‌تر جنسیس G90 نیز در نظر گرفته شده بود. این پیشرانه توانایی تولید ۳۶۹ اسب بخار قدرت و ۵۰۹ نیوتون متر گشتاور را دارد.

هنوز جزئیاتی در خصوص توانایی‌های حرکتی جنسیس G80 اعلام نشده است اما هیوندای اعلام کرده که این خودرو می تواند در ۶.۲ ثانیه سرعت خود را از حالت سکون به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند.

جنسیس G80

برای مقایسه بد نیست بدانید که جنسیس G90 با پیشرانه‌ی ۵ لیتری هشت سیلندر دارای شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برابر با ۵.۷ ثانیه و جنسیس G80 نیز با همین پیشرانه‌ دارای رکورد ۵.۴ ثانیه برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت است. به همین دلیل ثبت زمان ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت حدود ۶ ثانیه برای مدل G80 با پیشرانه‌ی ۳.۳ لیتری چندان دور از انتظار نخواهد بود.

پیشرانه‌ی شش سیلندر ۳.۳ لیتری در مدل اسپرت G80 نیز استفاده خواهد شد، این مدل دارای تغییراتی نسبت به نمونه‌ی استاندارد است تا بتواند رکوردهای سریع‌تری را از خود بر جای بگذارد. در بخش ظاهری نیز مدل اسپرت دارای تغییراتی مانند جلوپنجره‌ی مشکی براق، رینگ چرخ‌های جدید، سپرهای جلو و عقب جدید مجهز به دیفیوزر و چهار عدد خروجی اگزوز است.

جنسیس G80

جنسیس G80 به احتمال بسیار زیاد از جعبه دنده‌ی هشت سرعته‌ی خودکار مشابه با مدل G90 استفاده خواهد کرد. همچنین همانند قبل، امکان سفارش G80 با پیشرانه‌ی ۳.۸ لیتری شش سیلندر وی شکل با قدرت و گشتاور به ترتیب ۳۳۳ اسب بخار و ۳۹۴ نیوتون‌متر و پیشرانه‌‌ی هشت سیلندر وی شکل به حجم ۵ لیتر با قدرت و گشتاور خروجی به ترتیب ۴۳۰ اسب‌بخار و ۵۰۰ نیوتون‌متر، وجود دارد. نکته جالب توجه نیز این است که پیشرانه‌ی ۵ لیتری نامبرده، تنها برای مدل‌های فرمان چپ جنسیس در نظر گرفته شده است.

زمان عرضه‌ی G80 به بازار در سال ۲۰۱۷ خواهد بود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Magnavis